Филиал «Плебановский Дом культуры»

231913 Гродненская область, Волковысский район, д. Плебановцы, 13

Заведующий филиалом: Ольховик Нина Владимировна
Телефон: 8 01512 2-08-57

График работы:
Среда, четверг, пятница: с 11:00 до 20:00, перерыв с 14:00 до 15:00;
Суббота и праздничные дни: с 18:30 до 03:00, перерыв с 21:00 до 21:30;
Воскресенье с 12:00 до 20.30, перерыв с 17:00 до 17:30
Выходные дни: понедельник, вторник.

п/п

Наименование    клубных формирований Дни занятий
Ср. Чт. Пт. Сб. Вс.
1 Кружок сольного пения «Забава» (Камынин А.В.)      18:30-20:30  (сцена)  
2 Детское любительское объединение «Усмешка» (Ольховик Н.В.)  
Последнее воскресенье месяца -15:00  (каб.кружк. работы)   
 
3 Детский кружок сольного пения «Звоночки» (Камынин А.В.)       13:00-15:00  (сцена)

 

Филиал «Красносельский Дом культуры»

231911 Гродненская область, Волковысский район, г.п. Красносельский, ул. Победы, 20 
Заведующий: Шаробарова-Варчик Елена Казимировна

График работы:
Среда, четверг, пятница, воскресенье: с 11:00 до 20:00, перерыв с 14:00 до 15:00;
Суббота и праздничные: с 14:00 до 23:00, перерыв с 18:00 до 19:00;
Выходные дни: понедельник, вторник.

Телефон: 8 01512 6-37-82.

№ п/п Название кружка,  ФИО руководителя Ср. Чт. Пт. Сб. Вс.
1 Кружок сольного пения «Мелодия»   (Нехаев Р.Д.) 16:40-18:40 (актовый зал)
2. Хор ветеранов труда «Надзея»      (Дудинский Д.П.) 15:00-15:45 (актовый зал) 15:00-15:45 (актовый зал)
3. Фольклорная группа «Зараніца»  (Дудинский Д.П.) 15:50-16:35 (актовый зал) 15:50-16:35 (актовый зал)
4. Клуб пожилых людей «Нам года — не беда» (Нехаев Р.Д.) Третье воскресенье месяца – 16:40 (каб.круж. работы (2 этаж))
5. Клуб любителей эстрадных миниатюр «ЭКСПРОМТ» (Лазарева Л.Е.) Вторая суббота месяца 10:20 (Сцена)
6. Детский клуб танцевальной аэробики «ИМПУЛЬС» (Гаврилова У.В.) Третий четверг месяца — 17:00 — 18:30
7. Детский танцевальный кружок «Шаг вперёд» (Гаврилова У.В.)  12:00 — 13:30 (танц.зал)
8. Детский кружок декоративно-прикладного искусства «ФАНТАЗИЯ MIX» (Чешейко К.А.) 16:00 — 17:30 (каб. круж. работы)  
9. Детский кружок изобразительного искусства «ЛОТОС» (Чешейко К.А.) 16:00 — 17:30 (каб. круж. работы)  

Читать далее… →

Филиал «Росский Дом культуры»

231912 Гродненская область, Волковысский район, г.п. Россь, ул. Шевякова, 4

Заведующий филиалом:  Семеняко Ирина Антоновна
Телефон: 8 01512 6-21-36

График работы:
Среда, четверг, пятница, воскресение: с 11:00 до 20:00, перерыв с 14:00 до 15:00;
Суббота и праздничные дни: с 14:00 до 23:00, перерыв с 18:00 до 19:00
Выходные дни: понедельник, вторник.

Наименование клубных формирований,  ФИО руководителя Дни недели
СР. ЧТВ. ПТН. СУБ. ВСК.
1 Ансамбль народной песни «Сябрына»  (Ганина С.М.)       9:20-10:50 
Каб.круж.
работы 1
2 Клуб любителей народного творчества для пожилых людей «Скарбонка» (Ганина С.М.) 15:00-16:30 каб.круж. работы 1       15:00-16:30 каб.круж. работы 1
3 Народный драматический коллектив «Скрыжаванне» (Семеняко И.А.)  

12:20-13:50 сцена

4 Кружок эстрадного пения «Аура»  (Кривицкий А.М., Ганина С.М.)   16:30-17:30    зрит.зал 16:30-17:30    зрит.зал
5 Детский кружок Ди-джеев (Дорожко А.П.)     18:00-19:30 танц.зал  
6 Детский театр пантомимы «Маски» (Семеняко И.А.)         15:00-16:30 танц.класс
7 Ансамбль эстрадной песни «Голос души» (Кривицкий А.М.)   15:00-16:00    каб.круж. работы 1   15:00-16:00    зрит.зал  
8  Детский  танцевальный кружок «Ритм»  (Герасимюк А.В.)   16:00-17:30    танц.класс  
9 Детский клуб любителей танца «Колесница» (Полторак М.В.) Вторая суббота месяца 15:00 танц.класс
10 Детский клуб по интересам «Подросток» (Полторак М.В.) Последняя суббота месяца 19:30  кабинет круж. работы 1

Читать далее… →

Государственное учреждение культуры «Волковыский районный Центр культуры и народного творчества»

231900 Гродненская область, г. Волковыск, ул. Кузнецова, 3

График работы:
Понедельник — пятница с 08:00 до 17:00,
перерыв с 13:00 до 14:00
Суббота, воскресенье с 09:00 до 18:00, перерыв с 14:00 до 15:00.

 

Администрация

Директор
Заместитель директора Моржало Светлана Геннадьевна
Худ.руководитель    
Инспектор по кадрам Шарлова Галина Васильевна
Секретарь Суханова Анна Рышардовна
Методический отдел
Заведующий отделом Урбанович Ольга Николаевна
Ведущий методист Климуть Елена Геннадьевна
Ведущий методист Апанович Чеслав Тадеушевич
Ведущий методист Данилюк Мария Николаевна
Редактор Криштофик Екатерина Николаевна 
Системный администратор  Шлык Даниил Александрович 
Отдел народного творчества и культурно-досуговой деятельности
Заведующий отделом Ланина Лариса Николаевна
Аккомпаниатор Данильчик Валерий Викторович
Режиссер
Аккомпаниатор Шнип Иван Марьянович
Культорганизатор Куприянова Мария Александровна
Руководитель народного театра-студии игры «Ваўкавысскія забавы»
Хормейстер народного ансамбля белорусской песни «Медуніца» Пограничная Валерия Валерьевна
Хозяйственный персонал
Заведующий хозяйством Рачкевич Лариса Анатольевна

Общие направления работы клубных учреждений:
 • реализация государственной культурной политики с учётом местных условий, особенностей и традиций; 
• создание условий для активной культурной деятельности населения; 
• организация работы коллективов любительского художественного творчества, клубных формирований; 
• проведение массовых театрализованных праздников и представлений, народных праздников и обрядов в соответствии с местными традициями; 
• осуществление деятельности, которая приносит прибыль в соответствии с законодательством Республики Беларусь.

Предоставляемые услуги.
— Организация и проведение концертов
— Проведение новогодних утренников
— Проведение игровые программ, шоу программ, танцевально-развлекательных программ
— Спектакли
— Дискотеки для детей и молодёжи
— Разработка сценариев концертных программ
— Разработка конкурсных программ
— Организация фестивалей, ярмарок, народных гуляний
— Проведение юбилеев, огоньков
— Проведение программ к профессиональным праздникам и красным датам календаря
— Озвучивание мероприятий
— Проведение обряда «Встреча молодых» перед ЗАГСом
— Проведение «Свадебного обряда» в кафе, ресторане и др.
— Чествование юбиляров
— Поздравление в детском саду
— Новогодние поздравления на дому «Служба Деда Мороза и Снегурочки»
— Проведение консультаций и оказание методической помощи

Коллективы любительского художественного творчества со званием — народный:
— Народный театр-студия игры
«Ваўкавыскія забавы»   
— Народный ансамбль белорусской песни
«Медуница» Чт. — 17:10-18:40  Пограничная В.В.

 

Музейная экспазіцыя «Сцяжынкі жыцця «Сваякоў»

Філіял «Дом культуры аграгарадка Юбілейны»
Адрас: 231920, Гродзенская вобласць, Ваўкавыскі раён, аграгарадок Юбілейны, вуліца Цэнтральная, 21
Тэл.: 8 (01512) 39 1 43
E-mail: dk-jubileyniy@mail.ru 
Час працы: Серада-пятніца, нядзеля: 10.00-19.00, перапынак: 14.00-15.00;
                   Субота 12.00-16.00

Музейная экспазіцыя народнага сямейнага ансамбля «Сваякі” створана на базе філіяла «Дом культуры аграгарадка Юбілейны” у лістападзе 2017 года па ініцыятыве дзяржаўнай установы культуры «Ваўкавыскі раённы Цэнтр культуры і народнай творчасці». У стварэнні экспазіцыі прынялі актыўны ўдзел: нязменны кіраўнік  калектыва  з 1981 года  Бачынская Марыя Эдуардаўна, удзельнікі калектыва і Ваўкавыскі раённы Цэнтр культуры,  член Саюза мастакоў Рэспублікі Беларусь – мастак Кузьмар Станіслаў Андрэевіч. Экспазіцыя завецца «Сцяжынкі жыцця «Сваякоў». Яна  месціць у сябе больш 100 экспанатаў:  стэнды «Вытокі творчасці»,  “Творчае жыццё калектыва»,  фотастэнд «Наша экспазіцыя», выставу музычных прылад, на якіх ігралі ўдзельнікі ансамбля, граматы, узнагароды калектыва, сцэнічныя касцюмы, у якіх  выступалі  з пачатку існавання калектыва.  На стале размешчаны: партфоліо калектыва, інфармацыйныя  матэрыялы, у якіх пісалі пра калектыў («Кніга памяці», “Современники Волковыщины», перыядычныя выданні).   
Народны сямейны ансамбль «Сваякі» — адзіны сямейны калектыў у Ваўкавыскім раёне. Гэта яркі, самабытны, таленавіты згуртаваны сямейны калектыў, які з’яўляецца яркім носьбітам  беларускай народнай песні, народнай творчасці, прыкладам захавання сямейных каштоўнасцей, роднасных адносін  для нашчадкаў. Калектыў вядзе актыўную канцэртную дзейнасць. Пра канцэрты народнага сямейнага ансамбля «Сваякі» гучаць самыя лепшыя водгукі ўдзячных гледачоў. У рэпертуар калектыва ўваходзяць апрацаваныя беларускія народныя, рускія, украінскія песні і творы з рэпертуара  вядомых калектываў. Народны сямейны ансамбль «Сваякі» — актыўны ўдзельнік шматлікіх рэспубліканскіх, абласных і раённых мерапрыемстваў. Штогод ансамбль па выніках раённага агляду-конкурсу «Беларусь — мая песня» з’яўляецца пераможцам у намінацыі «Лепшы сямейны калектыў». Творчасці сямейнага ансамбля неаднаразова апладыравалі адпачывальнікі санаторыяў Гродзенскай і Мінскай абласцей: «Пралеска», «Энергетык», «Поречье», «Свінатак» і «Сосновый бор».
Каханне і непаўторную прыгажосць беларускай народнай песні нясуць удзельнікі ансамбля сваім гледачам, выступаючы на шматлікіх мерапрыемствах горада і раёна.
У 2017 годзе з канцэртнымі праграмамі выязджалі: на «Святая бульбы» ў Новы Двор Свіслацкага раёна, вёску Гожа Зельвенскага раёна, у г.п. Рось на «Дзень авіяцыі», свята вёскі Мачуліна, на палявы стан з абрадам «Зажынкі»,  з віншаваннямі да 8 сакавіка і  Новага года  па фермах КСУП «Няверавічы».
У лістападзе  калектыў прыняў удзел у  новым праекце  тэлеканала «Беларусь-3» фальклорнае шоу «Хата на хату».  Сярод лепшых дзесяці сямейных каманд  Рэспублікі Беларусь народны сямейны калектыў «Сваякі» заняў першае прызавое месца, атрымаў дыплом конкурсу  «За лепшы сямейны музей».
Як вынікам гэтай разнастайнай творчай дзейнасці з’яўляецца высокая адзнака главы дзяржавы.  9 студзеня ў Палацы Рэспублікі адбылася цырымонія ўзнагароджання прэміяй «За духоўнае адраджэнне» і спецыяльнымі прэміямі дзеячам культуры і мастацтва па выніках 2018 года.
Сярод лаўрэатаў — народны сямейны ансамбль «Сваякі» філіяла «Дом культуры аграгарадка Юбілейны» Ваўкавыскага раённага цэнтра культуры, які ўзнагароджаны спецыяльнай прэміяй за захаванне, развіццё і папулярызацыю беларускіх традыцый сямейнай аматарскай творчасці, арганізацыю і правядзенне фестывалю-конкурсу творчых сямейных дынастый «Сваякі запрашаюць».